Alt om innspurten!

Etter to sesonger hvor seriegullet har vært utdelt nærmest til jul står vi igjen foran en herlig spennende innspurt! Tankene går litt tilbake til den rekordjevne avslutningen på sesongen i 2023 da ingenting var avgjort før de siste par rundene! Tre lag, Storhamar, Frisk Asker og Vålerenga er alle i utmerket posisjon til å ta seriepokalen og den gjeveste plassen i sluttspillet! Til uka starter den intense avslutningen!

Sju fulle serierunder, samt noen hengekamper, gjenstår av sesongen 2025-26. Tre poeng skiller de tre øverste lagene på tabellen og fordeler seg slik: Frisk 86 poeng på 38 kamper, Storhamar 84 poeng på 37 kamper, Vålerenga 83 poeng på 38 kamper! Stavanger Oilers utgjør kvartetten som har vært en litt egen liga denne gangen, men har falt litt av i det siste og ligger 11 poeng bak 3. plassen med en kamp til gode. Flere av lagene møtes innbyrdes og sesongen har i tillegg vist at det dukker opp overraskelser der man minst venter dem! Det ligger med andre ord an til å bli svært spennende uker! Under kan du se hvem topplagene har igjen resten av sesongen

Storhamar 

10. februar: Stjernen (H)
12. februar: Stjernen (H)
14. februar: Lillehammer (B)
19. februar: Narvik (H)
21. februar: Nidaros (B)
24. februar: Sparta (H)
26. februar: Lørenskog (B)
28. februar: Frisk Asker (H)

Den regjerende seriemesteren har igjen fem hjemmekamper og tre bortekamper. En kamp (hjemme) mot topp fire, Fire kamper mot bunn tre (to hjemme), tre mot lag fra midtsjiktet (to hjemme).

Frisk Asker

12. februar: Stavanger Oilers (B)
15. februar: Lørenskog (H)
19. februar: Nidaros (H)
21. februar: Vålerenga (B)
24. februar: Narvik (B)
26. februar: Stjernen (H)
28. februar: Storhamar (B)

Serielederen har tre hjemme og fire bortekamper igjen. Tre bortekamper mot topp fire. Tre hjemmekamper mot bunn tre og en bortekamp mot 5./6.-plass.

Vålerenga

12. februar: Nidaros (H)
14. februar: Stavanger Oilers (B)
19. februar: Sparta Sarp. (B)
21. februar: Frisk Asker (H)
24. februar: Lørenskog (B)
26. februar: Narvik (H)
28. februar: Lillehammer (B)

Tredjeplasserte VIF har igjen tre hjemmekamper og fire bortekamper. To kamper mot topp tre (en hjemme og en borte), Tre kamper mot midtsjiktet (En hjemme, to borte) og to kamper mot bunn tre (en hjemme og en borte)

Det er fremdeles mange svinger igjen å ta seg igjennom, bananskall og bomber som må unngås og toppkamper som MÅ vinnes! Det er en herlig innspurt! Også nedover på tabellen er det ting å spille for, både når det gjelder plasseringer i midten av tabellen og hvem som kniper siste sluttspillplassen.

Det er bare å spenne setebeltet og gjerne ta turen innom tickster hvor billetter til alle våre hjemmekamper ligger klare. Dette blir spennende og gøy til siste slutt!!