En av flere nykommere i årets Storhamar-lag er Amil Krupic, som ble hentet fra Södertälje. Etter en litt treg start går det bedre og for backen. I kveldens match kom også hans første scoring for Storhamar.
– I kveld synes jeg vi spiller 60 minutter med bra hockey, sier en smilende Krupic.
Lang måltørke
– Endelig kom den første scoringen også. Det var på tide. Jeg har skutt mye, men det var altså i kveld den første scoringen skulle komme. Det var jammen en lang måltørke, ler backen, tydelig lettet.
– Hvordan har overgangen til norsk hockey vært for deg?
– I starten var det utfordrende, det skal jeg ikke legge skjul på. Men nå synes jeg det går bedre og bedre, nesten for hver dag. Det er ikke bare bare å omstille seg, flytte til nytt land, ny spillestil. Svensk hockey er mye mer programmert, mens her er det litt mer fritt. Jeg kommer mer og mer inn i det, og har lært meg å spille litt mer på instinkt.
Topplagene er bra
– Ellers er forskjellen at bredden i Sverige mye større. Her er topplagene gode, mens bredden mangler litt.
– Selv om det har blitt to seire på to dager, det er kanskje en litt annen stemning i laget etter kveldens match enn gårsdagens match?
– Vi vant i går også, og jeg mener jo at seier er det viktigste uansett.
– Neste match er CHL-match mot Lukko Rauma, kjenner du noe til dem?
– Ja, jeg kjenner litt til dem. Det jeg vet er at finske lag alltid er bra, og at det blir en tøff match. En merker forskjellen på tempoet og kvaliteten på spillerne i CHL versus EHL, avslutter Amil Krupic.