Lørdag ettermiddag tok Storhamar-gutta en sterk og viktig seier i Stavanger. Mandag er de tilbake på Hamar til det som blir en skikkelig nøkkelkamp i semifinaleserien. Forskjellen på 3-0 og 2-1 er himmelvid på skalaen «nesten avgjort» til «helt åpent igjen». Et par nøkler i nøkkelkampen vil være å holde seg fulltallige og ta vare på sjansene sine.
Presset motstand
Oilers er under press og må finne en måte å vinne på for å holde liv i finaledrømmen. Dermed kan vi regne med å se et fokusert lag som spiller med desperasjon denne mandagen. Et såret dyr som vil kjempe for livet i hver duell. De har med seg i bagasjen at de har fått til gode resultater på Hamar tidligere i sesongen og vet hva som skal til. I kamp en ble det jevnt og selv om Storhamar hadde spillemessig overtak hadde Oilers mer enn nok sjanser til å få med seg noe i en kamp med lite mål. Det vil handle om å få flere avslutninger på mål, flere lange angrep enn de har fått til så langt. Der ligger nøkkelen i nøkkelkampen for dem.
Samme fokus
Storhamar har så langt spilt to meget solide sluttspillkamper. De har dominert begge solid, vært tighte hjemover og hatt fin kontroll på det hele. Å få enda mer ut av det spillemessige overtaket i form av sjanser og mål vil være et fokus. Et annet vil være å ikke ta for mange utvisninger. I Stavanger ble det blant annet to femminuttere av det og det kan man ikke koste på seg. I fem mot fem har SIL vært klart best så langt i serien og da er det smartest å holde det på den måten. De blågule går inn med stor selvtillit og, ikke minst, en hel søndag hjemme siden bortekampen lørdag startet tidlig og de kunne fly hjem samme kveld. Slike detaljer er viktige i et tett kampprogram!
Det drar seg til!
Halvparten av puckene er satt i tavla. Seks av de tolv nødvendige seirene for å hente hjem pokalen er sikret på seks forsøk. Det er nå ting avgjøres og dette er som sagt en nøkkelkamp i det racet! Storhamar har vist styrke og ikke minst bredden i stallen, da fraværet av flere viktige spillere i perioder av kampene ikke i nevneverdig grad har endret hvordan ting har sett ut. I skrivende stund vet vi ingenting om hvem som eventuelt er med igjen her, men vi vet at med et stort og entusiastisk publikum i ryggen vil de som er der få et ekstra løft! Vi kan ikke se noen bedre start på uka før påskeferien enn ei skikkelig feststund i CC Amfi!
Kampstart er klokka 19.00, dørene åpner 17.00 ditto alle fasiliteter inne! Billetter finner du som vanlig hos tickster. Da ses vi da, vel?