Glapp to poeng

Storhamar hadde muligheten til å ta et nytt steg mot seriegullet, men gikk i Lillehammer-fella som flere av konkurrentene. Et hardtarbeidende hjemmelag klarte å holde serielederen på avstand. I straffekonken var det hjemmelaget som hadde best målteft og sørget for at serien med ett er vidåpen igjen.

Pangstart!

Det tok bare to minutter før Storhamar var i ledelsen i Eidsiva Arena. Zack O’Brien viste noen lekre detaljer før han sendte en perfekt pasning inn til Kenneth Pappalardo som satte pucken i mål! Bare noen sekunder senere var det ekstremt nære 2-0 da Mats Bakke Olsen hamret pucken i stanga. Fjerderekka var nære på igjen før kampen jevnet seg litt mer ut.

Det ble færre sjanser etter hvert. Begge lag hadde en mulighet i overtall uten at det ble noe stort av det. Storhamar hadde overtaket, men Lillehammer hang godt med og sørget for en relativt jevn periode.

Lillehammer slo tilbake

Perioden startet med et par ålreite sjanser til Storhamar, men det var Lillehammer som tok mer og mer tak i det utover. De fikk et par sjanser, men det ble holdt unna. Et overtall kunne vært en mulighet til å øke ledelsen, men det kladdet voldsomt med en mann mer. LIK kom til noen farligheter på overganger, men ingen uttelling der heller.

Så, litt over halvveis i perioden kom utlikningen. Igjen en overgang hvor det gikk fort med hjemmelaget. Stensrud stoppet første avslutningen, men Leibniz fulgte opp og satte returen. Målet ga Lillehammer opptur og de fikk sjansen i overtall de siste to minuttene, men heller ikke de fikk uttelling.

Fant aldri vegen

Storhamar fikk aldri helt opp nivået i denne kampen. Det ble for mye surr med pasninger og dårlig flyt. Da ble det heller ikke det tunge presset på motstanderen som man er vant til og som ofte avgjør kampene til Storhamars fordel. Visst var det nære og det smalt i stolpen et par ganger, men det var marginer andre vegen også.

Ingen av lagene fant noen avgjørelse i ordinær tid. Storhamar viste litt desperasjon i overtida, men fant ikke vegen forbi keeper. I andre enden var det også småfarlig ved noen anledninger. I sluttsekundene trodde nok Colin Campbell han hadde avgjort, men Rooseboom dro fram en kjemperedning. I straffene som fulgte hadde Lillehammer best flyt og satte tre pucker. Kun O’Brien fant vegen for SIL og dermed ble det tap.

Kampfakta:
Lillehammer – Storhamar 2-1 Str. (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 1-0)
Eidsiva Arena, 2161 tilsk.

1. periode:
0-1 (2.01) Kenneth Pappalardo (Zach O’Brien, Marcus Bryhnisveen)

2. periode:
1-1 (33.03) Jakop Leibnitz (Adrian Ellingsen, David Nilsson)

3. periode:
Ingen scoringer

Sudden death:
Ingen scoringer

Straffer:
2-1 (65.00) A. Ellingsen

Skudd: 26-38 (8-12, 10-11, 0-5, 1-0)
Dommere: Marcus Vinnerborg og Petter Bjerkan Bakken
Utv.: LIK 4 x 2 min., , SIL 2 x 2 min.