Heftig start på nyåret!

Nummer en mot nummer to med serieledelsen i potten! Det får ikke blitt mer heftig start på det nye året enn det! Storhamar tar altså turen til Varner Arena lørdag hvor det ligger tre store poeng og venter på vinneren! 

Møter et skadet dyr

Frisk var dominante gjennom den første delen av sesongen og tapte knapt en kamp. Mens de andre lagene i toppstriden rotet bort poeng her og der bygget askerbøringene opp en etterhvert ganske stor luke. I desember begynte det imidlertid å lugge og tre kamper endte i tap. Luka skrumpet og brått er både Storhamar og Vålerenga helt oppe i ryggen. Lille nyttårsaften tapte de 4-0 i Stavanger, noe som selvsagt smertet voldsomt, en smerte som medfører revansjelyst. Frisk har enda til gode å tape to på rad denne sesongen og har slått hardt tilbake de gangene de har tapt.

Full skjerping og konsentrasjon

Det sto oktober på kalenderen sist Storhamar tapte en kamp. På de siste 15 har de kun gitt fra seg to poeng og har løftet seg fra en svak start til å være med for fullt i toppkampen. Varner Arena har imidlertid ikke vært noen lykkearena for de blågule. Sist seier der kom i november 2024 etter å ha snudd 0-3. En sånn kamputvikling kan man ikke regne med å få til igjen, så her er det klampen i bånn fra start som gjelder! Slik man gjorde det da lagene møttes rett før jul. I romjulskampene har det vært antydninger til litt slurv som man har vært heldig og ikke bli straffet for. Det må bort her og opp på fullt fokus igjen.

En spennende vinter på gang

2026 starter med denne tabelltoppen: Frisk Asker 65 (28 k), Storhamar 63 (27 k), Vålerenga 62 (27 k) og Stavanger 57 (28 k). Det er altså fire lag med gode muligheter og berettiget håp om å stå igjen med seriepokalen i starten av mars! Alle lagene møter hverandre i tillegg to eller tre ganger før det er slutt, så den etterlengtede spenningen i innspurten skulle det ikke være noen fare med! I en sånn langspurt vil samtlige poeng være av betydning, samtidig som et tap i en enkeltkamp ikke vil være noe farvel til noe som helst. Dette vil leve hele vegen inn!

Puckdropp i Varner Arena er klokka 18.30 og der forventes fullt hus, naturlig nok. Det er opp til oss å fylle den delen vi har fått satt av, så her er det bare å spenne for og ta turen! Om du ikke har muligheten er det TV2 Sport 2 eller TV2 Play som gjelder! Hvorfor ikke ta turen til O’Leary’s for en hyggelig lørdagskveld i selskap med andre gule og blå?