Troppen til VM 2026 er klar og inneholder en rekke Storhamar-navn! Både på spiller- og trenersida, nåværende, tidligere og kommende spillere i gult og blått er med når laget reiser sørover neste uke!
Av de som var med å vinne årets kongepokal finner vi Andreas Martinsen, Jacob Berglund, Martin Rønnild og Sander Hurrød. Eirik Salsten, som returnerer til SIL kommende sesong er også med på laget.
Det er også en lang rekke spillere med Storhamar som moderklubb som er med i stallen: Eskild Bakke Olsen (Linköping), Håvard Salsten (Djurgården), Tinius Luc Koblar (Leksand), Patrick Elvsveen (Stavanger), Adrian Saxrud-Danielsen og Mathias Arnkværn (Vålerenga)
Petter Thoresen er hovedtrener i Sjur Robert Nilsens fravær. Patrick Thoresen er manager for laget og Daniel Jørgensen er med som videocoach. Jostein Smeby er med som materialforvalter!
Norge skal ut i kamper mot Canada, Sverige, Tsjekkia, Slovakia, Danmark, Slovenia og Italia i pulja som spilles i Fribourg. Først ut er møtet med Slovakia 16. mai før det går slag i slag til gruppespillet avsluttes mot Danmark ti dager senere.