Kampen
Dette er Storhamars 2289. offisielle kamp i historien og sluttspillkamp nummer 300. Jacob Lundell Noer, Andreas Dahl og Markus Stensrud er ute,
Kampen dømmes av Marcus Vinnerborg og Petter Bjerkan Bakken
Lagene møtes for 87. gang i sluttspill. Storhamar står med 42 seire, VIF med 44. Målforskjellen er 226-267
Individuelle statistikker
Joel Quenneville har gullhjelmen med 12 poeng (9+3), fulgt av David Booth med 10 (3+7) og Anton Karlsson med 8 (6+2).
Hos VIF har Mathis Olimb gullhjelmen med 7 poeng (0+7), fulgt av Jørgen Karterud (5+1) og Rasmus Ahlholm (2+4) med seks.
Trym Gran står med 98,3 prosent og 0,25 mål mot pr. kamp på fire, inkludert tre shutouts.
Hos VIF står Mitch Gillam med 89,1 % og 2,51 mål mot pr. kamp etter fire.
Over og undertall
Storhamar har scoret seks mål på 16 overtallsforsøk står med 37,5 % uttelling, noe som er nest best i sluttspillet. De har 0 mål mot på 17 undertall og står med 100%, som åpenbart er topp i ligaen. De har også ett mål i undertall.
VIF har gjort fire mål på 21 overtallsforsøk og ligger på femteplass med 5 % uttelling. De har fem mål mot på 23 undertall og en prosent på 78.3 som er femte best i sluttspillet.
Kvartfinalestats
SIL har vunnet sju og tapt fire ganger i første semifinale i best av sju serier. Med hjemmefordel er statstikken 3-2.
Vålerenga har 5-5 i seier og tap i kamp en i semifinaler.
Fra adelskalenderen
Klubbens 300. sluttspillkamp. Storhamar mangler fem mål på 1000. sluttspillmål i historien. Patrick Thoresen mangler fire poeng på 400 for klubben, Eskild Bakke Olsen mangler ett poeng på 100. for klubben
På denne dagen
Storhamar har spilt ni kamper på denne datoen tidligere. Det har endt med fem seire og fire tap. Samlet målscore 23-19. Fem av de har gått mot VIF og har endt med tre seire og to tap, alle i sluttspill.
På denne dagen i 2002 sendte Ole Eskild Dahlstrøm Storhamar til finale med to eminente soloraid på slutten av hjemmekampen mot VIF!