I kveld er det altså duket for skjebnekamp i CC Amfi. Ikke bare for Storhamar, men også motstander Fischtown Pinguins fra Bremerhaven. Deres egne muligheter får de regne på sjøl, vi har selvsagt fokus på våre egne muligheter og de ser sånn ut:
Seier i ordinær tid (3 poeng)
Hvis Storhamar står igjen som vinner etter ordinær tid er saken biff! Da passerer de kveldens motstander og ingen av lagene bak kan ta dem igjen. Avansementet er i boks!
Seier etter sudden death/straffer (2 poeng)
Det kan gå det også, men da trenger Storhamar hjelp da det ikke holder for å passere kveldens motstander. Det finnes en del muligheter allerede i kveldens runde: At Zürich, Grenoble eller Klagenfurt ikke tar mer enn ett poeng borte mot hhv. Ilves, Sparta Praha og KalPa. Eller at oppgjøret mellom Luleå og Bolzano får en vinner i ordinær tid. At Salzburg maks tar ett poeng mot Eisbären Berlin i morgen vil også være nyttig. Samtidig kan Odense og vinneren av Lausanne og Mountfield gå forbi om de avgjør i ordinær tid.
Tap i ordinær tid eller overtid (0 eller 1 poeng)
Med ett poeng finnes en mulighet som er for mikroskopisk til å diskutere. Null poeng gir ingen sjanse.
Det blir med andre ord en spennende kveld i kveld og potensielt også på onsdag!
Regler ved poenglikhet:
1: Flest trepoengere (seier i ordinær tid)
2: Flest seire totalt (inkl. OT/straffer)
3: Målforskjell
4: Flest scorede mål
5: Flest poeng på bortebane
6: Flest mål på bortebane
7: Ranking inn i turneringen